1. Malý okruh

Tato trasa je vhodná pro ty, kteří mají zájem o nenáročný cyklovýlet, který vede z velké části mimo běžné silnice. Trasa využívá protipovodňových hrází a vede rovinatým terénem, takže se nemusíte obávat nepříjemných kopců. Délka okruhu je přizpůsobena i rodinám s dětmi.

 

Popis trasy

Pro tuto trasu je výchozím bodem Mohelnice, ze které se vydáte směrem na obec Třeština (z Mohelnice trasa č. 6202, z té odbočíte na trasu č. 51). Projedete Třeštinou směrem na obec Háj, za kterou se dáte vlevo u rozdvojení silnice u mostku. Dále budete pokračovat po protipovodňové hrázy, až dorazíte na silnici, která spojuje obce Bohuslavice a Lukavice. V tomto místě odbočíte vlevo, projedete obec Lukavice a za mostem přes koleje odbočíte znovu prudce vlevo a budete pokračovat podél trati, až po obec Libivá (cesta se u obce stáčí vpravo). Po průjezdu obcí Libivá se napojíte na cyklostezku, která Vás dovede zpět do Mohelnice.

 

Charakteristika

Celková délka trasy je 16 km. Obtížnost je lehká, vhodná pro rodiny s dětmi, kteří používají trekingové nebo horské kolo.

 

Cíle na trase

Vila Háj - Plhákova vila postavená v roce 1921 podle návrhu českých architektů: B. Fuchse a J. Štěpánka, v duchu plastického rondokubismu. Je to volně stojící přízemní budova s podkrovním patrem a valbovou střechou, uprostřed volně přístupné zahrady. V současné době je ve vile penzion VILA HÁJ s restaurací kde se najíte i vyspíte.

Vodní elektrárna v Háji - hydroelektrárna je situována nad umělým vodním kanálem při levém břehu řeky Moravy. Elektrárenská budova byla postavena podle projektu architektů Bohuslava Fuchse a Josefa Štěpánka. V roce 2008 byla tato hydroelektrárna zapsána na seznam Národních kulturních památek.

Plná verze webu

© Turistické informační centrum Mohelnicka